כשרון

איך שוברים מעגל מצוי ובונים מעגל רצוי?

לעיתים, כדי לעצור מחזוריות גרועה, יש צורך בעשיה החלטית ועוצמתית שתשבור את המעגל. המינוס בחשבון הבנק שחוזר על עצמו בכל חודש ואף הולך ומעמיק, חייב להישבר. אך ישנן משפחות שלמרות המאמץ המרובה אינן מצליחות לשבור את המעגל הקשה הזה. לפעמים אבי המשפחה עובד מעבר לכוחותיו, והאישה שרוצה לצאת לעבוד אינה יכולה: היא ניצבת עם רצון ענק ואפס אפשרויות. מחסום ענק ניצב למולה, כי אין לה השכלה או תעודה כלשהי ביד! לעיתים מדובר באם חד הורית, אלמנה או רעייתו של נפגע נפש או חולה. לעיתים מדובר באם שמגדלת משפחה ברוכה ותמיד ההוצאות גוברות על ההכנסות. בכל המקרים הללו האישה מובטלת, אבודה ומרוקנת. וכך, בעוד המצב הכלכלי הדחוק ומלחמת ההישרדות היומיומית אינם מאפשרים הוצאה גדולה על לימודים, היא מוצאת את עצמה נותרת אבודה כשהיא מרגישה מבוזבזת וחסרת סיפוק.

 

מאם אובדת- לאם עובדת

אנו, בחסדי יוסף, שמנו לעצמינו מטרה לסייע לאותן נשים להשתלב בשוק התעסוקה, ומהר. פתחנו את מרכז "כשרון"- מרכז הכשרה תעסוקתית לנשים משכבות מצוקה. במרכז כשרון מתקיימים לימודי תעודה ברמה גבוהה בשיתוף המכללות הנחשבות ביותר במקצועות המבוקשים והמעודכנים בשוק העבודה. אנו מציעים מגוון קורסים רחב בתחומי העיצוב והטיפוח, הרפואה המשלימה, מחשבים ושפות. מדי שנה מסיימות כ000 נשים את לימודיהן בכ-000 קורסים ויוצאות לעבודה כשבידן תעודה מוכרת.

בין הקורסים תוכלו למצוא קורסי רפואה משלימה- רפלקסולוגיה, פרחי באך וNLP בשיתוף עם מכללת רידמן, המכללה היחידה בארץ למקצועות אלו שמעניקה תעודה בינלאומית!

עוד דוגמאות לקורסים

הלימודים הללו מסובסדים מטעם העמותה. מדובר בסבסוד אדיר. לעומת אלפי השקלים שעולים קורסים כאלה במכללות האם, משלמות המשתתפות אצלנו סכום מזערי ומצחיק בהחלט. כל זאת מבלי להתפשר על איכות הקורס והחומרים ועל מרצים מהשורה הראשונה.

התלמידות מקבלות, בנוסף להכשרה ולידע המקצועי, גם בטחון ביכולתן להתמודד עם דרישות השוק, ועידוד אימהי ועוטף במהלך הלימודים וההכשרה המעשית.

 

ללמוד כדי להתפרנס

אחוזי ההשמה של בוגרות הלימודים במרכז כשרון עומדים על כ-80% בקורסים השונים! מדובר בעשרות נשים שבכל שנה זוכות לבנות את ביתן מחדש, לפרנס ולהתבסס ללא תלות בארגוני הצדקה או קצבאות הביטוח הלאומי.

האושר הכי גדול שלנו, הוא לראות את אותן נשים משתלבות בשוק התעסוקה בהצטיינות ובגאוווה, כשהסיפוק והאושר ניכרים היטב על פניהן.

זו דרך הצדקה המהודרת ביותר, כפי שהתווה לנו הרמב"ם (הל' מתנות עניים, י, ז): "מעלה גדולה שאין למעלה ממנה זה המחזיק ביד ישראל וממציא לו מלאכה כדי לחזק את ידו עד שלא יצטרך לבריות".

דילוג לתוכן